Pala Resepti 3 - Nauta, lohi 100g

5,90 €
Sisältää alv:n

Pala Resepti #3 proteiinin lähteet ovat nauta ja lohi. Korkealaatuista raakaruokaa ilman pakastamista. Ilmakuivattu Pala on kätevä käytössä ja miellyttävä käsitellä. Voit unohtaa pakastamisen, sulattamisen ja vedessä liottamisen.

Määrä

Nauta ja lohi - aikuisille koirille. Mehevä ja energiapitoinen sekoitus sisältää naudan ja lohen lisäksi tuoreita sisäelimiä, raikkaita kasviksia, marjoja, merilevää, kurkumaa, mustaa valkosipulia, yrttejä ja luonnollisia lisäravinteita.

Pala on täydellinen valinta ravinnoksi sellaisenaan, täydentämään muuta ruokintaa tai supermaistuvaksi makupalaksi koulutukseen ja harrastuksiin!

Ainekset

Naudanliha (50%), lohi (33%), porkkana, punajuuri, selleri, parsakaali, merilevä, munankuori, kurkuma, mustikka, karpalo, persilja, lohiöljy, vehnäoras, musta valkosipuli, panimohiiva, mustapippuri. Ei lisäaineita, keinotekoisia makuja tai säilöntäaineita.

Koostumus

Raakaproteiini 44 %

Raakarasva 31 %

Raakakuitu 2 %

Kosteus 12 %

Tuhka 4 %

Hiilihydraatit 7 %

Kalsium (Ca) 2 %

Fosfori (P) 1 %

CA : P 2:1

Omega 3 rasvahapot 3 %

Omega 6 rasvahapot 3 %

kcal ME/Kg 4804 

Varastointi ja käsittely

Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. Pidä pussi suljettuna avaamisen jälkeen ja käytä 2 viikon kuluessa.

Raakaa, mutta ei kosteata tai pakastettua. Ilmakuivattua, mutta ei kypsennettyä. Vatsaystävällistä ja hyvin imeytyvää. Kaikkea mitä koira tarvitsee.

Nerokas ja turvallinen ilmakuivaus vie kosteutta aineksista säilyttäen silti vitamiinit ja proteiinit. Kuivausprosessi vie noin 24 tuntia matalassa lämpötilassa. Tämä tekee Palasta sopivan kuivaa käsitellä ja mahdollistaa säilyttämisen huoneenlämmössä. Pala on syöttövalmista, sitä ei tarvitse pakastaa tai säilyttää jääkaapissa.

100 % luonnollista ja raakaa

Vatsaystävällisistä ja hyvin imeytyvistä raaoista raaka-aineista, jotka sisältävät paljon proteiinia, hivenaineita, vitamiineja ja rasvahappoja. Mahdollisimman vähän käsiteltyinä niin että raaka-aineissa on ravintoaineet tallella. Kun syötät Palaa, huomaat pian miksi se on parempaa kuin pitkälle jalostettu teollinen ruoka.

Valmistusmaa: Viro

Raaka-aineiden alkuperä: Nauta: Suomi, Viro ja Liettua, Lohi: Norja